10 listopada 2020 19:27 | Aktualności

na zabawy i zawody,
na zagadki i podchody.
Uśmiech, humor i zabawa
to dziś najważniejsza sprawa.

21 października 2020 r. w Szkole Filialnej w Soczewce tradycyjnie już odbył się „Dzień Ziemniaka”. W tym roku szkolnym uroczystość przebiegała inaczej niż zazwyczaj, nauczyciele zadbali o to, by zostały spełnione wszystkie możliwe obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19. Obchody „Święta Ziemniaka” rozpoczęły się apelem, podczas którego organizatorzy spotkania p. Danuta Buczyńska i p. Katarzyna Szymkowiak wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz nagrody laureatom konkursu plastycznego „Jesień też może być piękna” pod hasłem „Skarby jesieni w ogródku”. Ideą tego dnia było zwrócenie uwagi na olbrzymi potencjał, jaki tkwi w ziemniaku. Każdy z nas zgodnie przyzna, iż w rankingu wykorzystywanych w naszej kuchni warzyw, ziemniak z roku na rok zajmuje coraz dalszą pozycję. Podczas obchodów dzieci poznały między innymi: pochodzenie, budowę, zasady uprawy, sposoby przetwarzania i wykorzystania ziemniaka. Po krótkiej przerwie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie rozwiązywali łamigłowki, wykonali pracę plastyczną - techniką stemplowania oraz prace techniczne „Pyrkoludki”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych i zręcznościowych, niestety bez zabaw wspólnych dla wszystkich, a z zachowaniem znacznych odległości pomiędzy grupami.

Celem spotkania był stworzenie okazji do wspólnej zabawy i promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, ale przede wszystkim wywołanie uśmiechu na twarzy każdego dziecka.

p. Katarzyna Szymkowiak

Zdjęcia: