SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

DZIAŁANIA WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 Na samym początku...

Nasz wolontariat aktywnie działa zarówno przez cały rok szkolny jak i w okresie wakacyjnym. Włączamy się w różnego rodzaju akcje charytatywne, zachęcamy innych do pomocy, poznajemy się, uczymy oraz rozwijamy. Dlatego tak ważne jest dla nas, by każdy kolejny rok szkolny przynosił nowych, zaangażowanych oraz chętnych do pomocy kandydatów na wolontariuszy. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 pozyskaliśmy spośród uczniów naszej szkoły wielu nowych członków wolontariatu, którzy świetnie sprawują się w swojej roli i po dziś dzień dzielnie wspierają wszelkiego rodzaju działania prowadzone przez wolontariat.

Niedługo po sporządzeniu nowej listy wszystkich aktywnych wolontariuszy rozpoczęły się spotkania organizacyjne na których ustaliliśmy plan działania i stopniowo zaczęliśmy wprowadzać go w życie

Całoroczna zbiórka nakrętek na rzecz chorego chłopca

Jedną z pierwszych akcji w jaką się włączyliśmy była zbiórka nakrętek, która miała umożliwić zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorego chłopca, wymagającego szybkiego leczenia.

Owa zbiórka trwała w naszej szkole przez cały rok szkolny, a nasi wolontariusze dzielnie ją wspierali oraz zachęcali pozostałych uczniów w szkole do włączenia się do akcji oraz zbierania i przynoszenia nakrętek.

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

W pierwszych miesiącach roku szkolnego wspólnie z wolontariatem zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, której celem było wsparcie schroniska dla zwierząt. Chcąc pomóc zwierzętom wolontariusze czynnie uczestniczyli w zbiórce, motywując tym samym pozostałe osoby do chęci niesienia pomocy oraz otwartego serca dla naszych kudłatych przyjaciół.

Akcja charytatywna “Pomóż Kacprowi”

Wspólnie z wolontariuszami zorganizowaliśmy również zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego Kacperka. Przez kilka tygodni wolontariuszom udało się zebrać sporą sumę, która została w całości przekazana rodzinie Kacpra. Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji należą się ogromne brawa za chęć niesienia pomocy

Upominki świąteczne dla seniorów z Nowego Duninowa

Przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze zgromadzili się by wspólnie wykonać upominki świąteczne dla naszych lokalnych seniorów. Uznaliśmy, że w tak wyjątkowym czasie, każdy bez względu na wiek zasługuje na pamięć i odrobinę ciepła. Wolontariusze spisali się na medal, a swoimi działaniami wywołali uśmiech na niejednej twarzy!

Akcja “I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem”

Jak co roku członkowie szkolnego wolontariatu wzięli udział w akcji”I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem” wspólnie zbieraliśmy prezenty i upominki świąteczne, które zostały przekazane dzieciom z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Gostyninie

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W grudniu wolontariusze aktywnie uczestniczyli w Rodzinnych Warsztatach Bożonarodzeniowych w Soczewce oraz w Nowym Duninowie. Podczas trwania warsztatów młodsze dzieci wraz z wolontariuszami ozdabiały pierniczki na choinkę oraz przygotowywały świąteczne dekorację pod opieką lokalnych pasjonatów.

Akcja charytatywna “Ratunek dla Ani”

Wolontariat włączył się również w akcję charytatywną “Ratunek dla Ani”, w ramach Fundacji “Szlachetny Gest”. Za udział w akcji oraz wykazanie się chęcią niesienia pomocy otrzymaliśmy od wyżej wymienionej Fundacji Certyfikat Dobroczynności.

Walentynki

Wspólnie z wolontariuszami, zorganizowaliśmy również akcję walentynkową, podczas której uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przekazania anonimowo kartek walentynkowych swoim sympatiom oraz otrzymania walentynek od cichych wielbicieli.

Dzień Babci i Dziadka

Wolontariusze włączyli się również w organizację Dnia Babci i Dziadka, który wypadł rewelacyjnie jak zwykle!

Rozprowadzenie kalendarzyków w ramach akcji Fundacji “Pomóż i Ty”

W ramach akcji zorganizowanej przez Fundację “Pomóż i Ty” nasi wolontariusze rozprowadzali i sprzedawali kalendarzyki, z których dochód został przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych dzieci.

Dodatkowo…

Warto również wspomnieć, że nasi wolontariusze zawsze chętnie udzielali pomocy młodszym kolegom i koleżankom ze szkoły. Wolontariat ściśle współpracował z Samorządem Uczniowskim, a dzięki owemu połączeniu sił realizowane akcje wypadały jeszcze bardziej efektywnie.

Podsumowując!

Podsumowując wszystkie działania naszych wolontariuszy w roku szkolnym 2018/2019r można śmiało stwierdzić, iż wolontariusze wykazali się niejednokrotnie pomysłowością, otwartym sercem i chęcią niesienia pomocy. Wolontariat pozwolił nam rozwijać swoje zainteresowania oraz nawiązać nowe znajomości.

Mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny będzie równie owocny w przeprowadzone akcję charytatywne oraz Fundację, a grono naszych wolontariuszy ponownie powiększy się o aktywnych i chętnych do pomocy członków!

Wolontariusze